האם סיגריה אלקטרונית גורמת למים או בצקת בריאות?

30 במרץ 2022

האם סיגריה אלקטרונית גורמת למים או בצקת בריאות?

כשמדברים על סיגריה אלקטרונית מדברים על לא מעט קלישאות ומקצתן זו גם האמירה "סיגריה אלקטרונית עושה מים או בצקת בריאות". האם זה נכון? האם אנשים שאתם אוהבים שמעו את זה מאנשים אחרים שגם הם הסתמכו על עדות שמיעה? 

אם מישהו סיפר לכם שאתם חייבים להפסיק ולאייד כי זה יגרום לכם מים בריאות הנה כמה עובדות שחשוב שתדעו לפני שתבטלו את הסיגריה האלקטרונית ותחזרו לשימושים הרעים של עישון רגיל ומסכן חיים. 

רוצים לדעת את כל האמת אודות סיגריה אלקטרונית? במאמר הבא נספק לכם את כל התשובות לגבי סיגריה אלקטרונית והיתרון שהיא יכולה להכניס לחייכם. 

סיגריה אלקטרונית – מהם מרכיביה ומה יעילותה? 

כדי שיהיה תסמין של מים בריאות חייב להיות מצב של תפליט פלאורלי שהוא למעשה הצטברות בחלל העוטף את הריאה. 

הצטברות של נוזל במקום הנ"ל תעיד על פתולוגיה שלרוב מקורה בתחלואות מקדימות כמו אי ספיקת לב, זיהום לרבות מחלות אונקולוגיות. כמו כן, כאשר קיים מצב של מים בריאות אתם ודאי תרגישו את זה מיד וזה מתבטא לרוב בכשל נשימתי קבוע. 

סיגריה אלקטרונית מסוכנת לריאות? על מה מתבססת אמירה זו? 

בעוד הקלישאה כי סיגריה אלקטרונית גורמת למים בריאה ביסוס הטיעון החוזר ונשנה זה שאם אנשים שואפים אדים באמצעות סיגריה זו, אזי במשך היום יצטברו אדים ויהפכו בסופו של דבר למים בריאות. 

העשן המדובר לא מורכב מאדים של מים ומבוסס על תרסיסים וחלקיקים של גליצרין וגליקול. בגדול? אם מדברים על נוזלים, אזי הכמות שיש בסיגריה לא עולה על עשרה אחוז מים- דבר שבסופו של דבר ששולל בכל תוקף בצקת מורכבותה וסיבותיה מורכבות וגדולות בהרבה יותר.

אדם שמשתמש בסיגריה אלקטרונית יצרוך מקסימום עשרים מ"ל נוזל ביום והשאיפה תהיה מקסימום 2 מל מים- דבר נוסף ששולל בצקות או מים בריאות. 

כמו כן תחלופת אדי מים בריאות מתבצעת באמצעות אוויר המצוי בקביעות בנאדית וזאת כדי לשמור אותה לחה ולאזן את התחלופה של מים. 

ללא קשר לפעילות העישון או מה שנטען כאן חשוב לומר כי אנשים מאבדים בממוצע בסביבות 4000 מ"ל נוכח כמה וכמה פעולות שמבצע הגוף החל בנשיפה, שאיפה וגם במצבים שבהם הגוף נמצא במצב סטטי ואינו פעיל. 

עדיין תופסים בדעה כי סיגריה אלקטרונית עלולה לגרום לכם למים בריאות? בזמן שחלק קטן ביותר של מים ייכנס למחזור הדם, גוף האדם והריאות יאפשרו נידוף של המים באמצעות העור (זיעה), שתן והנה לכם עוד הסבר שמפריך את הטענה. 

עדיין סבורים שמים בריאות נגרמים משימוש בסיגריה אלקטרונית? כעת כשאתם יודעים את העובדות האמיתיות בנוגע לכך כל מה שנשאר לכם זה לקדש את המטרה ולהצטרף לרבים וטובים שכבר נפרדו מהתמכרות לעישון וכיום יכולים לומר בפה מלא "זהו, אנחנו כבר לא מעשנים יותר"!